Yönetici gezegenlerin astroloji haritalarında anlattıkları

Bu analizlerde burç ve yükselen olarak her iki halde etkileri harita sahibini etkiler. Yönetici gezegenlerin açı almaları olumlu olumsuz anlatmak istediği değerleri vardır. Burada analizler sayısal bakılır. Bir haritanın iki yönetici sayısı açı alır sayı olarak 12 ederse bu aldıkları açıya göre uyarılar verir.

Örneğin Koç burcu birinci ev yöneticisi (Mars) onbirinci ev yöneticisi ile (Uranüs) olumlu açı alırsa harita sahibinin zorlukları aşacağını, talihsizliğini yeneceğini, dert ve ızdıraplardan kurtulacağını anlatır. Bir ve onbirinci yerine bu beş ve yedinci ev yöneticileri olabilir. Önemli olan burada ikisinin sayı tutarıdır. Mars Uranüs eğer olumlu açı yerine olumsuz açı alıyorsa bu harita sahibinin zorluklara karşı daha zayıf olacağını anlatır. Bu zorlukların o yıldızlara göre karakterinde olacağı anlaşılmış olur. Kişi buna göre önlem alarak bu sorunların üstesinden gelmeye çalışır. tedbir takdiri getirir.

Frekanslar: Mars Uranüs birlikte olan frekansı bu aşamada koç burçlarına o zorluklara karşı pozitif etkiler verebilir. Negatif etkileri nötr eder.